DUMAU TOKYO OPEN JIU JITSU CHAMPIONSHIP 2014

Academy Results

Adults

Rank Academy Gold Silver Bronze Points
1 Infight Japan 10 4 7 100
2 Pogona Club Gym 7 4 3 87
3 Carpe Diem 5 6 9 72
4 Vanguard Btt Japan 7 1 4 70
5 Impacto Japan B.j.j 6 3 3 66
6 Rocha Jiu Jitsu 7 0 1 64
7 Tk Jiu Jitsu 3 0 0 27
8 Sekitani Gold Team 2 2 0 24
9 Endure Bjj 2 1 3 24
10 Newaza World Koedo 2 1 1 22
11 Strapple Ibaraki 1 2 4 22
12 Uprising Jiu Jitsu 2 1 0 21
13 Paraestra Hachinohe 2 1 0 21
14 Barbosa Japan Tokyo 2 0 2 20
15 Extreme Bjj 2 0 0 18
16 Free 1 2 2 17
17 Hiro Brazilian Jiu-jitsu Academy Yokohama 1 2 2 17
18 Gracie Barra Tokyo 1 2 1 16
19 Rjj 1 1 4 16
20 Strapple Toride Jiu Jitsu Academy 1 2 0 15
21 Rodeo Style Gym 1 1 1 13
22 Purebred Omiya 1 1 1 13
23 X-treme Jiu-jitsu Academy 0 4 1 13
24 Tri-force Jiu-jitsu Academy 1 1 0 12
25 Tokai Bjj 1 1 0 12
26 Purebred Redips 1 0 2 11
27 Strapple Shinyurigaoka 1 0 1 10
28 Axis Yokohama 1 0 0 9
29 Core 1 0 0 9
30 Team Legnum 1 0 0 9
31 Honey Trap 1 0 0 9
32 Reversal Gym Shinjuku Me We 1 0 0 9
33 U Jitsu 1 0 0 9
34 Hakushinkai 1 0 0 9
35 Dragons Den 0 2 3 9
36 Nova Uniao 0 2 2 8
37 Nova Uniao Helio Damiani 0 2 1 7
38 Kussano Team 0 2 1 7
39 Underground 0 2 0 6
40 Paraestra Koiwa 0 2 0 6
41 Reversal Gym Tokyo Stand Out 0 2 0 6
42 Newaza World Shinagawa 0 2 0 6
43 Yoyogi Forest Jiu-jitsu Club 0 1 2 5
44 Grabaka Jiu-jitsu Club 0 1 2 5
45 Ragnarok Jiu-jitsu 0 1 2 5
46 X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina 0 1 2 5
47 Over Limit Bjj 0 1 1 4
48 Tri-force Shinjuku 0 1 1 4
49 Checkmat Japan 0 1 0 3
50 Paraestra Chiba 0 1 0 3
51 Newaza World Sakurajima 0 1 0 3
52 Paraestra Kichijoji 0 1 0 3
53 Renatus Jiu-jitsu Academy 0 1 0 3
54 Damm Fight Japan 0 1 0 3
55 Mach Dojo 0 1 0 3
56 Paixao Jiu Jitsu 0 1 0 3
57 Lotus Setagaya 0 1 0 3
58 Wk Suruga 0 1 0 3
59 Axis Ichinomiya 0 0 2 2
60 Fellows 0 0 2 2
61 Grabaka Jiu-jitsu Club Akabane 0 0 2 2
62 Coar 0 0 1 1
63 Paraestra Sapporo 0 0 1 1
64 Minami Kawachi Jiu-jitsu Club 0 0 1 1
65 Full Metal Jiu Jitsu 0 0 1 1
66 Paraestra Ehime 0 0 1 1
67 Brave Heart 0 0 1 1
68 Paraestra Kitakyushu 0 0 1 1
69 De La Riva Japan Utsunomiya 0 0 1 1
70 Jah Jiu Jitsu Sound System 0 0 1 1
71 Miburo 0 0 1 1

Kids

Rank Academy Gold Silver Bronze Points
1 Reversal Gym Kawaguchi Redips 6 3 2 65
2 Paraestra Chiba 4 4 3 51
3 Infight Japan 3 3 1 46
4 Paraestra Koiwa 3 4 2 41
5 Paraestra Tb 2 4 5 35
6 Axis Yokohama 3 0 2 29
7 Grabaka Jiu-jitsu Club 1 2 2 17
8 Strapple Ibaraki 1 1 1 13
9 Tri-force Gotanda 1 1 0 12
10 Paraestra Kawasaki 1 0 0 9
11 Tokai Bjj 1 0 0 9
12 Extreme Bjj 1 0 0 9
13 Sekitani Gold Team 1 0 0 9
14 Max Jiu-jitsu Academy 0 2 2 8
15 X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina 0 0 7 7
16 Rb Academy 0 2 0 6
17 Strapple Setagaya Jiyugaoka 0 1 3 6
18 Impacto Japan B.j.j 0 1 0 3
19 Paraestra Tokyo 0 0 1 1
20 Nova Uniao Helio Damiani 0 0 1 1
21 Tri-force Jiu-jitsu Academy 0 0 1 1

Event Results

male white mighty mite feather
  • 1st Enzo Kuwahara Infight Japan
  • 2nd Reo Tsuruya Paraestra Chiba
male white mighty mite middle
  • 1st Moriyasu Kiyu. Reversal Gym Kawaguchi Redips
  • 2nd Towa Abe Paraestra Tb
male white pee wee rooster
  • 1st Kawazu Koumei Reversal Gym Kawaguchi Redips
  • 2nd Ryunosuke Kobayashi Paraestra Chiba
  • 3rd Shimizu Kaisei Paraestra Chiba
male white pee wee light feather
  • 1st Akira Takaoka. Reversal Gym Kawaguchi Redips
  • 2nd Nalu Tsuyuki Grabaka Jiu-jitsu Club
  • 3rd Reo Kawai Max Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Sora Ito Max Jiu-jitsu Academy
male white pee wee feather
  • 1st Hiroto Tsuruya Paraestra Chiba
  • 2nd Taichi Shiraishi Rb Academy
  • 3rd Kazuki Naito X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
  • 3rd Riku Inoue Strapple Ibaraki
male grey pee wee rooster
  • 1st Saizo Hirata Paraestra Chiba
  • 2nd Rintarou Kawashima Infight Japan
  • 3rd Soryu Osada X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
male grey pee wee light feather
  • 1st Sakuya Ito Extreme Bjj
  • 2nd Kaito Shiratori Paraestra Chiba
  • 3rd Ichiha Naito X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
  • 3rd Kouta Takahashi Paraestra Tokyo
male grey pee wee feather
  • 1st Ryo Horikawa Tri-force Gotanda
  • 2nd Nakano Ryuki Rb Academy
  • 3rd Shou Saitou Paraestra Tb
  • 3rd Koushi Kawazu Tri-force Jiu-jitsu Academy
male grey pee wee light
  • 1st Shimizu Jyouya Paraestra Chiba
  • 2nd Sora Abe Paraestra Tb
  • 3rd Aisuke Inoue X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
  • 3rd Subaru Kodama X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
male white junior rooster
  • 1st Kazuki Kobayashi Reversal Gym Kawaguchi Redips
  • 2nd Seiya Kakui Strapple Setagaya Jiyugaoka
  • 3rd Tenshow Tanaka Strapple Setagaya Jiyugaoka
  • 3rd Keito Kimura Grabaka Jiu-jitsu Club
male white junior light feather
  • 1st Kouyou Nonaka Reversal Gym Kawaguchi Redips
  • 2nd Atsushi Yoshikawa Grabaka Jiu-jitsu Club
  • 3rd Shiato Shiose Strapple Setagaya Jiyugaoka
  • 3rd Daito Nakazima Reversal Gym Kawaguchi Redips
male white junior feather
  • 1st Watanabe Yuuta Paraestra Tb
  • 2nd Roto Nakano Paraestra Tb
  • 3rd Yudai Toh Paraestra Tb
  • 3rd Kei Hosoya Reversal Gym Kawaguchi Redips
male white junior light
  • 1st Kira Takamura Strapple Ibaraki
  • 2nd Rafael Kuwahara Infight Japan
  • 3rd Hayato Kodama X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
  • 3rd Kuji Yasuda Grabaka Jiu-jitsu Club
male grey junior rooster
  • 1st Kouhei Ueda Sekitani Gold Team
  • 2nd Riku Sugahara Paraestra Koiwa
  • 3rd Syuuji Shimomura Paraestra Koiwa
  • 3rd Yohei Oikawa Paraestra Koiwa
male grey junior light feather
  • 1st Chisato Kiyota Paraestra Koiwa
  • 2nd Masakazu Yamazaki Paraestra Koiwa
  • 3rd Reo Kawase Paraestra Tb
  • 3rd Sosuke Inoue X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
male grey junior medium heavy
  • 1st Ryouma Kondou Paraestra Tb
  • 2nd Shinpei Higuchi Paraestra Chiba
  • 3rd Syuusuke Kondou Paraestra Tb
male yellow junior rooster
  • 1st Ihara Jyousuke Paraestra Koiwa
  • 2nd Vitor De Souza Impacto Japan B.j.j
  • 3rd Rikuto Kobayashi Axis Yokohama
  • 3rd Ikumi Karashima Paraestra Chiba
male yellow junior light feather
  • 1st Sasagawa Rikuto Paraestra Chiba
  • 2nd Watanabe Satoru Max Jiu-jitsu Academy
male orange junior feather
  • 1st Ihara Kyousuke Paraestra Koiwa
  • 2nd Yusei Tanaka Paraestra Koiwa
  • 3rd Airu Okumura Paraestra Tb
  • 3rd Tairon Yamaguchi Axis Yokohama
male white teen light feather
  • 1st Seiya Ichikura Paraestra Kawasaki
  • 2nd Ito Kaishi Paraestra Koiwa
male orange teen rooster
  • 1st Hiryu Niwa Axis Yokohama
  • 2nd Shiryu Yamamoto Paraestra Tb
  • 3rd Moroni Damiani Nova Uniao Helio Damiani
male orange teen light feather
  • 1st Reon Niwa Axis Yokohama
  • 2nd Wakaari. Kuroudo Reversal Gym Kawaguchi Redips
male orange teen medium heavy
  • 1st Willian Saio Infight Japan
  • 2nd Watanabe Tatsuki Max Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Rissho Tanaka Strapple Setagaya Jiyugaoka
male orange teen ultra heavy
  • 1st Arnaldo Cano Infight Japan
  • 2nd Shuuto Masui Reversal Gym Kawaguchi Redips
male white juvenile rooster
  • 1st Pedro Akira Infight Japan
  • 2nd Bruno Shiozaki Checkmat Japan
male white juvenile light
  • 1st Igor Guimarães Extreme Bjj
  • 2nd Caue Hiey Sekitani Gold Team
  • 3rd Vitor Yoshida Infight Japan
male white juvenile open weight
  • 1st Igor Guimarães Extreme Bjj
  • 2nd Caue Hiey Sekitani Gold Team
male white adult rooster
  • 1st Naoya Watanabe Pogona Club Gym
  • 2nd Hiroki Sasaki Strapple Ibaraki
male white adult light feather
  • 1st Luiz Henrique Infight Japan
  • 2nd Sekiguchi Tetsuya Strapple Ibaraki
  • 3rd Akira Owada Grabaka Jiu-jitsu Club Akabane
  • 3rd Justin Olinger Endure Bjj
male white adult feather
  • 1st Takasu Shota Strapple Ibaraki
  • 2nd Yota Nakasi Paraestra Kichijoji
  • 3rd Masaki Koda Endure Bjj
  • 3rd Takeshi Shigetomo De La Riva Japan Utsunomiya
male white adult light
  • 1st Chu Charles Paraestra Hachinohe
  • 2nd Kobayakawa Ryuji Paraestra Koiwa
  • 3rd Andre Felipe Infight Japan
male white adult heavy
  • 1st Lucas Hirosawa Infight Japan
  • 2nd Lester Lumbad Uprising Jiu Jitsu
  • 3rd Dimitrios Vavougyios Carpe Diem
  • 3rd Max Evans Endure Bjj
male white adult open weight
  • 1st Lucas Hirosawa Infight Japan
  • 2nd Yuuki Ootuka Underground
  • 3rd Lucas Tahira Rocha Jiu Jitsu
  • 3rd Takasu Shota Strapple Ibaraki
male blue adult light feather
  • 1st Takafumi Sano Axis Yokohama
  • 2nd Kouichi Yamada Free
  • 3rd Katsuyuki Okaguchi Carpe Diem
  • 3rd Tahara Motoshi Dragons Den
male blue adult feather
  • 1st Diego Padilla Uprising Jiu Jitsu
  • 2nd Kouki Umeda Newaza World Sakurajima
  • 3rd Norihito Ishida Carpe Diem
  • 3rd Keviim Kimuura Infight Japan
male blue adult light
  • 1st Kamikubo Syuya Honey Trap
  • 2nd Alisson Shibahara Nova Uniao Helio Damiani
  • 3rd Eisuke Matsumoto X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
  • 3rd Sekiguchi Yuuji Rodeo Style Gym
male blue adult middle
  • 1st Toshiro Iwamatsu Vanguard Btt Japan
  • 2nd Koji Takahashi Renatus Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Kenshin Hirokawa Free
male blue adult medium heavy
  • 1st Gabriel Lequi Sekitani Gold Team
  • 2nd Joshua Robison Rodeo Style Gym
male blue adult heavy
  • 1st Yudi Taniguti Infight Japan
  • 2nd Wataru Nishimori Ragnarok Jiu-jitsu
  • 3rd Yuuiti Igarashi Fellows
male blue adult ultra heavy
  • 1st Masanori Iwasaki Strapple Toride Jiu Jitsu Academy
  • 2nd Kawadu Kenta Paraestra Koiwa
male blue adult open weight
  • 1st Gabriel Lequi Sekitani Gold Team
  • 2nd Yudi Taniguti Infight Japan
  • 3rd Wataru Nishimori Ragnarok Jiu-jitsu
  • 3rd Moribe Shinsuke Purebred Redips
male purple adult rooster
  • 1st Gilson Sonne Infight Japan
  • 2nd Ikuo Mukai Gracie Barra Tokyo
  • 3rd Terufumi Yano Miburo
  • 3rd Suguru Hayasaka Coar
male purple adult light feather
  • 1st Tomoyuki Yamamoto Tri-force Jiu-jitsu Academy
  • 2nd Ryosei Kurihara Tri-force Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Takumi Murata Barbosa Japan Tokyo
  • 3rd Rintaro Ishige Carpe Diem
male purple adult feather
  • 1st Hiroshi Nakamura Carpe Diem
  • 2nd Yusuke Sei Carpe Diem
  • 3rd Masahiro Ikeya Ragnarok Jiu-jitsu
  • 3rd Tetsuya Sakurai Dragons Den
male purple adult light
  • 1st Robson Tanno Impacto Japan B.j.j
  • 2nd Heiwa Ataro Mach Dojo
  • 3rd Atsushi Katsuura Paraestra Ehime
  • 3rd Jesse Yada Full Metal Jiu Jitsu
male purple adult middle
  • 1st Alexandre Avakiants Carpe Diem
  • 2nd Ryosuke Nakajima Reversal Gym Tokyo Stand Out
male purple adult open weight
  • 1st Robson Tanno Impacto Japan B.j.j
  • 2nd Ryosuke Nakajima Reversal Gym Tokyo Stand Out
  • 3rd Naoya Tomita Paraestra Sapporo
  • 3rd Takumi Murata Barbosa Japan Tokyo
male brown adult feather
  • 1st Setsuma Takeda Reversal Gym Shinjuku Me We
  • 2nd Tashiro Akai Nova Uniao
  • 3rd Manabu Noguti Minami Kawachi Jiu-jitsu Club
  • 3rd Tetsuo Ohkawa Grabaka Jiu-jitsu Club
male brown adult middle
  • 1st Anderson De Faria Rocha Jiu Jitsu
  • 2nd Kendy Shiozaki Over Limit Bjj
  • 3rd Hiroaki Igusa Purebred Omiya
  • 3rd Nishimoto Kenji Paraestra Kitakyushu
male brown adult medium heavy
  • 1st Nakakura Sansiro Newaza World Koedo
male brown adult open weight
  • 1st Anderson De Faria Rocha Jiu Jitsu
  • 2nd Hiroaki Igusa Purebred Omiya
  • 3rd Nakakura Sansiro Newaza World Koedo
  • 3rd Luke Mori Over Limit Bjj
male black adult light feather
  • 1st * Todokoro Masaaki Paraestra Gifu
male black adult light
  • 1st Hirokazu Takamoto Pogona Club Gym
  • 2nd Teruyuki Okuda X-treme Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Carlos Kimura Impacto Japan B.j.j
male black adult heavy
  • 1st Rogerio Suto Impacto Japan B.j.j
  • 2nd Maxime Fontaine Gracie Barra Tokyo
male black adult open weight
  • 1st Rogerio Suto Impacto Japan B.j.j
  • 2nd Carlos Kimura Impacto Japan B.j.j
  • 3rd Hirokazu Takamoto Pogona Club Gym
  • 3rd Maxime Fontaine Gracie Barra Tokyo
male white master light feather
  • 1st Hiromitsu Takeuchi Gracie Barra Tokyo
  • 2nd Yusuke Adachi X-treme Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Hiroaki Fukuda Purebred Redips
male white master feather
  • 1st Jun Umezawa Rodeo Style Gym
  • 2nd Kenjirou Hatakeyama Yoyogi Forest Jiu-jitsu Club
  • 3rd Emerson Nakau Infight Japan
  • 3rd Hiromichi Shibasaki Strapple Ibaraki
male white master light
  • 1st Kyohei Eto Tk Jiu Jitsu
  • 2nd Kouichirou Shioiri Grabaka Jiu-jitsu Club
  • 3rd Yuu Kageyama Yoyogi Forest Jiu-jitsu Club
  • 3rd Takaichi Shintaro Strapple Ibaraki
male white master medium heavy
  • 1st George De Leon Endure Bjj
male white master open weight
  • 1st Lester Lumbad Uprising Jiu Jitsu
  • 2nd George De Leon Endure Bjj
  • 3rd Hirohisa Kawaguchi Vanguard Btt Japan
  • 3rd Takaichi Shintaro Strapple Ibaraki
male blue master rooster
  • 1st Kin Shogo Purebred Omiya
  • 2nd Hiroyasu Komakine Free
  • 3rd Yohei Takahashi Carpe Diem
  • 3rd Tetsuya Honma Rjj
male blue master light feather
  • 1st Shunjiro Toriyama Purebred Redips
  • 2nd Yamaguchi Yukiya Carpe Diem
  • 3rd Jo Nakademizu Rjj
  • 3rd Hiroyuki Motegi Nova Uniao
male blue master feather
  • 1st Daisuke Kawamata Pogona Club Gym
  • 2nd Hisao Nakane Rjj
  • 3rd Satoshi Katakura Vanguard Btt Japan
  • 3rd Tiago Ueda Impacto Japan B.j.j
male blue master light
  • 1st Tsutsui Jun U Jitsu
  • 2nd Romualdo Kavano Kussano Team
  • 3rd Yasuyuki Nishi Carpe Diem
  • 3rd Eiji Tanaka Pogona Club Gym
male blue master middle
  • 1st Marcelo Hamanaka Impacto Japan B.j.j
  • 2nd Rodrigo Katsuren Infight Japan
  • 3rd Minoru Toyota Nova Uniao
male blue master medium heavy
  • 1st Christian Kato Vanguard Btt Japan
  • 2nd Sakamoto Hiroaki Pogona Club Gym
  • 3rd Uchiyama Haruyoshi Axis Ichinomiya
  • 3rd Rafaell Melo Infight Japan
male blue master open weight
  • 1st Christian Kato Vanguard Btt Japan
  • 2nd Sakamoto Hiroaki Pogona Club Gym
  • 3rd Yoshida Yoshifumi Fellows
  • 3rd Satoshi Katakura Vanguard Btt Japan
male purple master light feather
  • 1st Fabio Gonçalves Rocha Jiu Jitsu
  • 2nd Fujimoto Souhei Pogona Club Gym
male purple master light
  • 1st Rodrigo Souza Impacto Japan B.j.j
  • 2nd Yutaka Sunayama Hiro Brazilian Jiu-jitsu Academy Yokohama
male purple master open weight
  • 1st Gustavo Silva Rocha Jiu Jitsu
  • 2nd Mikinori Nakano Paraestra Hachinohe
  • 3rd Yutaka Sunayama Hiro Brazilian Jiu-jitsu Academy Yokohama
  • 3rd Rodrigo Souza Impacto Japan B.j.j
male brown master light feather
  • 1st Takashi Goto Team Legnum
  • 2nd Tetsuya Ohshima X-treme Jiu-jitsu Academy
male brown master light
  • 1st Alessandro Eto Infight Japan
  • 2nd Hirotaka Suzuki Pogona Club Gym
male brown master middle
  • 1st Masayoshi Fukui Pogona Club Gym
  • 2nd Nagahama Yuichi Wk Suruga
male brown master open weight
  • 1st Alessandro Eto Infight Japan
  • 2nd Hirose Gakuhei Nova Uniao
male white senior 1 light feather
  • 1st Masaaki Aoki Rjj
  • 2nd Yuunosuke Kamikura Newaza World Shinagawa
  • 3rd Yusuke Morishita Free
  • 3rd Yuuma Mutou Brave Heart
male white senior 1 feather
  • 1st Sato Takahiro Vanguard Btt Japan
  • 2nd Masayoshi Kobayashi Carpe Diem
  • 3rd Shinji Shimizu Rjj
  • 3rd Kojima Takanori Strapple Shinyurigaoka
male white senior 1 middle
  • 1st Michihiro Ito Free
  • 2nd Ronald Hutton X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
male white senior 1 open weight
  • 1st Sato Takahiro Vanguard Btt Japan
male blue senior 1 feather
  • 1st Marcelo Iwamoto Vanguard Btt Japan
  • 2nd Masayoshi Kasahara Underground
  • 3rd Hironori Ooka Carpe Diem
male blue senior 1 light
  • 1st Leandro Okada Vanguard Btt Japan
  • 2nd Hiromichi Fujiwara Tri-force Shinjuku
  • 3rd Hiroshi Kanzaki Carpe Diem
male blue senior 1 middle
  • 1st Hayato Iwasaki Carpe Diem
  • 2nd Cristiano Komoro Kussano Team
male blue senior 1 open weight
  • 1st Junichi Baba Hiro Brazilian Jiu-jitsu Academy Yokohama
  • 2nd Leandro Okada Vanguard Btt Japan
  • 3rd Marcelo Iwamoto Vanguard Btt Japan
  • 3rd Hiromichi Fujiwara Tri-force Shinjuku
male purple senior 1 light feather
  • 1st Masahiro Horikawa Carpe Diem
  • 2nd Hideki Hasegawa Newaza World Shinagawa
  • 3rd Hiroaki Iseki Nova Uniao Helio Damiani
  • 3rd Akira Yoshikawa Pogona Club Gym
male purple senior 1 feather
  • 1st Kazuo Kodama Carpe Diem
  • 2nd Suwano Koji Paraestra Chiba
male purple senior 1 super heavy
  • 1st Mikinori Nakano Paraestra Hachinohe
  • 2nd Makoto Matsumoto Dragons Den
male brown senior 1 light feather
  • 1st Jun Sugiyama Pogona Club Gym
  • 2nd Tatsuya Taguchi Newaza World Koedo
  • 3rd Michitaka Kuroda Yoyogi Forest Jiu-jitsu Club
male brown senior 1 feather
  • 1st Sakamoto Tatsuya Infight Japan
  • 2nd Ito Kenichi Carpe Diem
male brown senior 1 open weight
  • 1st Masayoshi Fukui Pogona Club Gym
  • 2nd Sakamoto Tatsuya Infight Japan
male black senior 1 light
  • 1st Rogerio Filho Rocha Jiu Jitsu
  • 2nd Toshio Asada Impacto Japan B.j.j
  • 3rd Ricardo Umezu Kussano Team
male black senior 1 open weight
  • 1st Rogerio Filho Rocha Jiu Jitsu
  • 2nd Toshio Asada Impacto Japan B.j.j
  • 3rd Yuji Okamoto Rjj
  • 3rd Hideyuki Shirai Axis Ichinomiya
male white senior 2 feather
  • 1st Ichiro Suzuki Strapple Shinyurigaoka
  • 2nd Larry Criner Hiro Brazilian Jiu-jitsu Academy Yokohama
male white senior 2 light
  • 1st Takaaki Okamoto Tk Jiu Jitsu
  • 2nd Yasuo Takeuchi Strapple Toride Jiu Jitsu Academy
  • 3rd Eijiro Katsuki Dragons Den
male white senior 2 open weight
  • 1st Takaaki Okamoto Tk Jiu Jitsu
  • 2nd Yasuo Takeuchi Strapple Toride Jiu Jitsu Academy
  • 3rd Ronald Hutton X-treme Jiu Jitsu Academy Ebina
  • 3rd Larry Criner Hiro Brazilian Jiu-jitsu Academy Yokohama
male blue senior 2 light
  • 1st Tomioka Masato Barbosa Japan Tokyo
  • 2nd Wakimaru Toshiro Carpe Diem
male blue senior 2 open weight
  • 1st Tomioka Masato Barbosa Japan Tokyo
  • 2nd Wakimaru Toshiro Carpe Diem
male purple senior 2 feather
  • 1st Takehito Miyoshi Pogona Club Gym
  • 2nd Masatada Satou Nova Uniao Helio Damiani
  • 3rd Toshiyuki Uchida Jah Jiu Jitsu Sound System
  • 3rd Akio Abe Carpe Diem
male brown senior 2 feather
  • 1st Shouji Simizu Core
  • 2nd Flavio Tashiro Damm Fight Japan
female white pee wee feather
  • 1st Mori Michika Reversal Gym Kawaguchi Redips
  • 2nd Chiho Sasaki Reversal Gym Kawaguchi Redips
  • 3rd Hissae Nakau Infight Japan
female white junior light feather
  • 1st Chimomo Yasuda Grabaka Jiu-jitsu Club
  • 2nd Aira Inoue Strapple Ibaraki
  • 3rd Rio Higuchi Paraestra Chiba
female yellow junior feather
  • 1st Sakura Mori Axis Yokohama
  • 2nd Yui Nakayama Tri-force Gotanda
female orange teen light
  • 1st Luana Dias Tokai Bjj
  • 2nd Rebeca Lobo Infight Japan
female white adult light feather
  • 1st Luana Dias Tokai Bjj
  • 2nd Rebeca Loobo Infight Japan
female white adult light
  • 1st Carolina Miho Infight Japan
  • 2nd Rieko Amano X-treme Jiu-jitsu Academy
female white adult open weight
  • 1st Sarah Paine Endure Bjj
  • 2nd Luana Dias Tokai Bjj
  • 3rd Rieko Amano X-treme Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Carolina Miho Infight Japan
female blue adult light feather
  • 1st Priscila Goncalves Rocha Jiu Jitsu
  • 2nd Akiko Sakurai Dragons Den
  • 3rd Ayuchi Yamaoka Grabaka Jiu-jitsu Club Akabane
  • 3rd Yoshiko Kimata Grabaka Jiu-jitsu Club
female blue adult feather
  • 1st Mizuki Inoue Hakushinkai
  • 2nd Hiroko Nakano Lotus Setagaya
female blue adult open weight
  • 1st Yurika Nakakura Newaza World Koedo
  • 2nd Sugawara Manami Paixao Jiu Jitsu
  • 3rd Luciane Akagi Infight Japan