ASJJF DUMAU JIU JITSU KOREA GRAND PRIX 2017

Academy Results

Adults

Rank Academy Gold Silver Bronze Points
1 K J Competition Team 23 17 13 225
2 John Frankl Jiu Jitsu 12 8 8 116
3 Cho Sung Min Jiu Jitsu 8 9 2 85
4 Dela Riva Korea 5 0 1 36
5 Suji Gorilla Jiu Jitsu 3 2 0 27
6 Ssen-gym 2 3 0 23
7 Aegis Bjj 2 2 3 23
8 Tri-force Jiu-jitsu Academy 2 2 2 22
9 Sunae Gorilla Jiu Jitsu 3 0 0 21
10 Queen Of Jiu Jitsu 2 1 1 18
11 Bon Jiujitsu Academy 1 2 4 17
12 Impacto Japan B.j.j 2 0 2 16
13 Marc Union 1 2 2 15
14 Carpe Diem 2 0 0 14
15 Bto Bjj 2 0 0 14
16 Lock On 1 2 1 14
17 Team Ywg 1 2 0 13
18 Gile Ribeiro Korea 1 1 3 13
19 Team Mad 1 1 1 11
20 Barbosa Jiu Jitsu 1 1 1 11
21 Action Reaction 1 1 1 11
22 Inglorious Grapplers 1 1 0 10
23 Wabs Jiujitsu 1 1 0 10
24 Cicero Costa Team Luta Shinrim Jiu-jutsu 1 1 0 10
25 Etc Jiu-jitsu 1 1 0 10
26 Gracie Barra Korea 1 1 0 10
27 Shaka 1 1 0 10
28 Nam Phan Mma Academy 1 1 0 10
29 Team H J 1 0 3 10
30 Evolution Ejja - Fit 0 3 0 9
31 Body And Seoul 1 0 1 8
32 Ratel Yellow Jiujitsu 0 2 2 8
33 Mustang Jiu Jitsu 1 0 0 7
34 Over Limit Jiu Jitsu Association 1 0 0 7
35 Mobius Bjj 1 0 0 7
36 Trust Jiu Jitsu Academy 1 0 0 7
37 Asan Jiu-jitsu Club 1 0 0 7
38 Nova Uniao 1 0 0 7
39 One Jiu-jitsu 0 2 0 6
40 Paraestra Chiba 0 2 0 6
41 Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea 0 2 0 6
42 Ssabi Mma 0 1 2 5
43 Mu Gym 0 1 1 4
44 Kuya Jiu-jitsu 0 1 1 4
45 Play Exercise 0 1 1 4
46 Tristone 0 1 0 3
47 Team Roots Korea 0 1 0 3
48 Techne Bjj 0 1 0 3
49 Bangbae Jiu Jitsu 0 1 0 3
50 U Jitsu 0 1 0 3
51 Atos Korea 0 1 0 3
52 Checkmat Korea 0 1 0 3
53 Gbk Dream Team 0 1 0 3
54 Korea Bjj 0 0 3 3
55 Paraestra Nakagawa Ide Dojo 0 0 2 2
56 Bujutsu-korea 0 0 1 1
57 10thplanet 0 0 1 1
58 Grizzly 0 0 1 1
59 Somissions Jiu Jitsu 0 0 1 1
60 Team G J 0 0 1 1
61 Alfa Bjj Pattaya 0 0 1 1

Kids

Rank Academy Gold Silver Bronze Points
1 K J Competition Team 4 7 3 52
2 John Frankl Jiu Jitsu 3 2 1 28
3 Ssen-gym 3 0 1 22
4 Marc Union 3 0 1 22
5 Towngym 1 0 0 7
6 Wabs Jiujitsu 1 0 0 7
7 Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea 0 2 1 7
8 Grizzly 0 2 0 6
9 Gile Ribeiro Korea 0 1 0 3
10 Korea Ansan Cicerocostha Team 0 1 0 3
11 Action Reaction 0 0 1 1

Event Results

male white kindergarten light
  • 1st Jooho Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Dowook Kim Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
male white youth heavy
  • 1st Hyobin Yoon John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Yong Ho Bae K J Competition Team
male white pre teen light
  • 1st * Geonho Oh Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
male white pre teen medium heavy
  • 1st Daehyun Nam Marc Union
  • 2nd Jungpil Choi K J Competition Team
  • 3rd Kevin Hyungjoo Shim John Frankl Jiu Jitsu
male white pre teen super heavy
  • 1st Seok-yoon Lee Ssen-gym
  • 2nd Seojin Yoou Gile Ribeiro Korea
male white junior teen medium heavy
  • 1st Jaeho Lee K J Competition Team
  • 2nd Sungyoon Park John Frankl Jiu Jitsu
male white junior teen heavy
  • 1st * Youngchan Kim K J Competition Team
male white junior teen super heavy
  • 1st Yang Jaeseok John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Seonho Kim K J Competition Team
  • 3rd Junhyuck Choi K J Competition Team
male white junior teen ultra heavy
  • 1st Yong-gi Yeo Ssen-gym
  • 2nd Suhyeok Park K J Competition Team
  • 3rd Sooho Oh Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
male yellow junior teen middle
  • 1st Lim Seongmin Towngym
  • 2nd Kai Hyungwon Shim John Frankl Jiu Jitsu
male white teen feather
  • 1st Yu Su Kim K J Competition Team
  • 2nd Kim Woo Sang Korea Ansan Cicerocostha Team
male white teen light
  • 1st Taeun An K J Competition Team
  • 2nd Shin Jeongho Grizzly
male white teen middle
  • 1st Min Jae Kim Marc Union
  • 2nd Jeon Jinyoung Grizzly
  • 3rd Chang Hyun Shin Marc Union
male white teen medium heavy
  • 1st Hyunjun Cha Wabs Jiujitsu
  • 2nd Jaehyun Kim K J Competition Team
  • 3rd Won Sehoon K J Competition Team
male white teen heavy
  • 1st Haneul Kim Marc Union
  • 2nd Subeom Lim K J Competition Team
  • 3rd Teahoon Lee K J Competition Team
male white teen super heavy
  • 1st Jaeho Lee K J Competition Team
  • 2nd Donghun Kim K J Competition Team
  • 3rd Donghyun Yoon Action Reaction
male white juvenile feather
  • 1st Jaeyeon Won Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Chungmin Lee Gile Ribeiro Korea
  • 3rd Lee Youngseon Grizzly
male white juvenile light
  • 1st Lee Heejea K J Competition Team
  • 2nd Hojun Yang K J Competition Team
  • 3rd Kim Se-hun Lock On
male white juvenile middle
  • 1st Lee Keun Lock On
  • 2nd Kim Jeong Chul Aegis Bjj
  • 3rd Park Ji Hoon K J Competition Team
male white juvenile medium heavy
  • 1st Huikang Moon K J Competition Team
  • 2nd Hee-won Han Ssen-gym
  • 3rd Kunwoo Kang Play Exercise
male white juvenile heavy
  • 1st Seungmin Lee Sunae Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Jinhae Lee K J Competition Team
  • 3rd Joomin Park Cho Sung Min Jiu Jitsu
male white juvenile super heavy
  • 1st Do-hyeong Gwak Ssen-gym
  • 2nd Kim Jae Lock On
  • 3rd Yubin Seong Cho Sung Min Jiu Jitsu
male white juvenile open weight
  • 1st Kim Jeong Chul Aegis Bjj
  • 2nd Joomin Park Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 3rd Si Won Kim Barbosa Jiu Jitsu
male white adult rooster
  • 1st Jae Hyun Choi Dela Riva Korea
  • 2nd Yoon-oh Kim K J Competition Team
  • 3rd Hanil Ryu John Frankl Jiu Jitsu
male white adult light feather
  • 1st Seokkyun Hong Tri-force Jiu-jitsu Academy
  • 2nd Jinseuk Kim K J Competition Team
  • 3rd Sungjin Lee Ratel Yellow Jiujitsu
male white adult feather
  • 1st Junehi Jo Trust Jiu Jitsu Academy
  • 2nd Jongmin Lee Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 3rd Donghoon Lee Action Reaction
male white adult light
  • 1st Hyungi Jeon K J Competition Team
  • 2nd Park Sangchul K J Competition Team
  • 3rd Sang Hyeon Park Bon Jiujitsu Academy
male white adult middle
  • 1st Seonjin Kim Bon Jiujitsu Academy
  • 2nd Hyuncheol Wang Marc Union
  • 3rd Tae-ho Ki Team G J
male white adult medium heavy
  • 1st Jun Chul Moon John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Brent Ziegler U Jitsu
  • 3rd Donghee Lee John Frankl Jiu Jitsu
male white adult heavy
  • 1st Hoon Jae Lee K J Competition Team
  • 2nd Minhyeok Kim Lock On
  • 3rd Dongjun Sin Bon Jiujitsu Academy
male white adult super heavy
  • 1st Youngsam Na John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Yeongsik Choe John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Doa Koh Korea Bjj
male white adult ultra heavy
  • 1st Yong Jun Choi Gile Ribeiro Korea
  • 2nd Junghwan An Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 3rd Jung Soo Kim K J Competition Team
male white adult open weight
  • 1st Jung Soo Kim K J Competition Team
  • 2nd Donghee Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Noh Hyeonchang K J Competition Team
male blue adult rooster
  • 1st Yongtae Jeong Dela Riva Korea
male blue adult light feather
  • 1st Changhee Lee Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Jun Young Park K J Competition Team
  • 3rd Jeongbin Hyun K J Competition Team
male blue adult feather
  • 1st Jung Su Park K J Competition Team
  • 2nd Hyung Jun Ahn Barbosa Jiu Jitsu
  • 3rd Sangki Kim K J Competition Team
male blue adult light
  • 1st Taewoo An John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Lee Sanghyun Team Ywg
  • 3rd Ji Hwan Min Bon Jiujitsu Academy
male blue adult middle
  • 1st Kim Hyun K J Competition Team
  • 2nd Hyundong Shin K J Competition Team
  • 3rd Sangyong Oh Team H J
male blue adult medium heavy
  • 1st Kwanho Lee K J Competition Team
  • 2nd Hyunwoo Choi Etc Jiu-jitsu
  • 3rd Heehwan Cho Team H J
male blue adult heavy
  • 1st Han Sol Jin Etc Jiu-jitsu
  • 2nd Taegyu Yoon Cicero Costa Team Luta Shinrim Jiu-jutsu
  • 3rd Jehyeok Yeon K J Competition Team
male blue adult super heavy
  • 1st Junghoo Kim Gracie Barra Korea
  • 2nd Joonsung Hwang Techne Bjj
male blue adult ultra heavy
  • 1st * Chunghwan Yu Ssen-gym
male blue adult open weight
  • 1st Taegyu Yoon Cicero Costa Team Luta Shinrim Jiu-jutsu
  • 2nd Kim Hyun K J Competition Team
  • 3rd Youngkyung Choi John Frankl Jiu Jitsu
male purple adult light feather
  • 1st Hirohata Yasuhiro Over Limit Jiu Jitsu Association
  • 2nd Dohan Jung Tristone
male purple adult feather
  • 1st Ko Youngjoong Tri-force Jiu-jitsu Academy
  • 2nd Mingu Jung John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Andre Luiz Martins Impacto Japan B.j.j
male purple adult light
  • 1st Park Jihwan Team Ywg
  • 2nd Sungmin Chu K J Competition Team
  • 3rd Koichiro Furuta Paraestra Nakagawa Ide Dojo
male purple adult middle
  • 1st Seongmin Bae K J Competition Team
  • 2nd Daekwan Kim Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 3rd Sunghwi Bae 10thplanet
male purple adult heavy
  • 1st Yun-hyeok Lee Ssen-gym
  • 2nd Wonhee Jo Team Roots Korea
male purple adult open weight
  • 1st Sungmin Chu K J Competition Team
  • 2nd Park Jihwan Team Ywg
  • 3rd Koichiro Furuta Paraestra Nakagawa Ide Dojo
male brown adult middle
  • 1st * Junyong Kim Fight Gallery
male brown adult medium heavy
  • 1st * Liciano Gerardo Martinez Rubio Bujutsu-korea
male brown adult heavy
  • 1st Junyong Cho K J Competition Team
  • 2nd Keli Manglona One Jiu-jitsu
  • 3rd In Ho Cha Team Mad
male brown adult open weight
  • 1st Junyong Cho K J Competition Team
  • 2nd Keli Manglona One Jiu-jitsu
  • 3rd Liciano Gerardo Martinez Rubio Bujutsu-korea
male black adult middle
  • 1st Thomas Mietz Carpe Diem
  • 2nd Jonghyeon Park Mu Gym
male black adult ultra heavy
  • 1st Viking Wong Inglorious Grapplers
male black adult open weight
  • 1st Thomas Mietz Carpe Diem
  • 2nd Viking Wong Inglorious Grapplers
  • 3rd Jonghyeon Park Mu Gym
male white master light feather
  • 1st Kim Won Kook K J Competition Team
  • 2nd Bongwoo Kim Marc Union
  • 3rd Yongwon Son Dela Riva Korea
male white master feather
  • 1st Taeho Jeon Team Mad
  • 2nd Jaejun Im Ssabi Mma
  • 3rd Seung Yong Lee Bon Jiujitsu Academy
male white master light
  • 1st Yong Hun Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Jin Hyunseok John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Mu Hyeok Bang Somissions Jiu Jitsu
male white master middle
  • 1st Yoon Hang Shin K J Competition Team
  • 2nd Inuk Yun Atos Korea
  • 3rd Yoonsoo Bae Impacto Japan B.j.j
male white master medium heavy
  • 1st Seulkiro Kim Dela Riva Korea
  • 2nd Hyunwoo Lee Bangbae Jiu Jitsu
  • 3rd Kim Jin Soo K J Competition Team
male white master ultra heavy
  • 1st Dong Jun Lee Asan Jiu-jitsu Club
  • 2nd Han Doohee John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Eugeniy Arbapov Alfa Bjj Pattaya
male white master open weight
  • 1st Yong Hun Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Yunje Jo K J Competition Team
  • 3rd Back Sun Lee K J Competition Team
male blue master feather
  • 1st Woojong Kim Shaka
male blue master light
  • 1st Jiyong Lee Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Yona Ko K J Competition Team
  • 3rd Jaehun Sim Marc Union
male blue master middle
  • 1st Kim Sung Aegis Bjj
  • 2nd Choi Jinkyu Gracie Barra Korea
male blue master medium heavy
  • 1st Sungho Lee Bto Bjj
  • 2nd Choi Seob Play Exercise
  • 3rd Yoonkoo Kang K J Competition Team
male blue master heavy
  • 1st Kim Bumjun Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Sanghoon Han K J Competition Team
  • 3rd Sung Choi Aegis Bjj
male blue master ultra heavy
  • 1st Melvin Sant'ana Impacto Japan B.j.j
  • 2nd Jintae Kim Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 3rd Chuck Dalton Kuya Jiu-jitsu
male blue master open weight
  • 1st Melvin Sant'ana Impacto Japan B.j.j
  • 2nd Chuck Dalton Kuya Jiu-jitsu
  • 3rd Yona Ko K J Competition Team
male purple master feather
  • 1st Jiwon Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Tabata Yusuke Paraestra Chiba
  • 3rd Gyeonggi Kim Gile Ribeiro Korea
male purple master middle
  • 1st Michael Ahn Body And Seoul
  • 2nd Soonmyung Yoon Wabs Jiujitsu
  • 3rd Jaeyoung Jeong Aegis Bjj
male purple master open weight
  • 1st Seongyeong Jang Mustang Jiu Jitsu
  • 2nd Tabata Yusuke Paraestra Chiba
  • 3rd Jaeyoung Jeong Aegis Bjj
male white senior 1 light feather
  • 1st Jin Heo Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Bae Jungho Cho Sung Min Jiu Jitsu
male white senior 1 feather
  • 1st Byungdo Cho Sunae Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Young Kim K J Competition Team
male white senior 1 light
  • 1st Yeojong Jo Action Reaction
  • 2nd Taejin Park Shaka
  • 3rd Byoung Hun Kim Marc Union
male white senior 1 middle
  • 1st Joo Ho Yun K J Competition Team
  • 2nd Sung Guk Heo Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 3rd Martin Tremblay Body And Seoul
male white senior 1 medium heavy
  • 1st Doomin Jeon Wabs Jiujitsu
  • 2nd Byung-jin Lee Ssen-gym
  • 3rd Donggyun Han K J Competition Team
male white senior 1 heavy
  • 1st * Kwondo Jeong Marc Union
male white senior 1 super heavy
  • 1st Won Hee Kim Dela Riva Korea
  • 2nd Doyeon Lee K J Competition Team
male white senior 1 open weight
  • 1st Won Hee Kim Dela Riva Korea
  • 2nd Yeojong Jo Action Reaction
  • 3rd Joo Ho Yun K J Competition Team
male blue senior 1 feather
  • 1st Woo Sik Jung Queen Of Jiu Jitsu
male blue senior 1 light
  • 1st Jaesang Hwang Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Taeho Jin John Frankl Jiu Jitsu
male blue senior 1 middle
  • 1st Cheol Kang John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Oh Dongkyu Queen Of Jiu Jitsu
male blue senior 1 heavy
  • 1st Sunghyun Lee K J Competition Team
  • 2nd Kim Jungho Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 3rd Lee Jun Hyun John Frankl Jiu Jitsu
male blue senior 1 super heavy
  • 1st * Huan Su Lee Queen Of Jiu Jitsu
male blue senior 1 open weight
  • 1st Huan Su Lee Queen Of Jiu Jitsu
  • 2nd Sunghyun Lee K J Competition Team
  • 3rd Oh Dongkyu Queen Of Jiu Jitsu
male purple senior 1 feather
  • 1st Youngjin Choi Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Kang Wook Evolution Ejja - Fit
  • 3rd Jody Barron Korea Bjj
male purple senior 1 ultra heavy
  • 1st * Mubae Choi Cho Sung Min Jiu Jitsu
male purple senior 1 open weight
  • 1st Youngjin Choi Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Mubae Choi Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 3rd Jody Barron Korea Bjj
male brown senior 1 light
  • 1st * Minuk Park Cho Sung Min Jiu Jitsu
male brown senior 1 open weight
  • 1st * Minuk Park Cho Sung Min Jiu Jitsu
male white senior 2 feather
  • 1st Shindeuk Lee Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Eunguk Lee Gbk Dream Team
male white senior 2 light
  • 1st Yongsu Kim Team H J
  • 2nd Jungwoo Kim Bon Jiujitsu Academy
male white senior 2 heavy
  • 1st Daeshik Jeon K J Competition Team
  • 2nd Sangmok Kim Cho Sung Min Jiu Jitsu
male white senior 2 open weight
  • 1st Daeshik Jeon K J Competition Team
  • 2nd Sangmok Kim Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 3rd Yongsu Kim Team H J
male blue senior 2 light feather
  • 1st Yong-il Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd You Tae Sam Evolution Ejja - Fit
male blue senior 2 feather
  • 1st Guisun Kim Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Daeyoung Lee Cho Sung Min Jiu Jitsu
male blue senior 2 open weight
  • 1st Daeyoung Lee Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Guisun Kim Cho Sung Min Jiu Jitsu
male white senior 3 light
  • 1st Deok Man Bae K J Competition Team
  • 2nd Yongsung Lee Checkmat Korea
male white senior 3 medium heavy
  • 1st * Jeongho Kim Aken Studio
female white kindergarten light
  • 1st * Miso Yoon John Frankl Jiu Jitsu
female white pre teen heavy
  • 1st * Hanhui Lee Suji Gorilla Jiu Jitsu
female white teen light
  • 1st Hye-bin Lee Ssen-gym
  • 2nd In Young Lee Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
  • 3rd Eun-young Choi Ssen-gym
female white juvenile feather
  • 1st Seoyeon Yu K J Competition Team
  • 2nd Suji Lee Evolution Ejja - Fit
  • 3rd Jiho Yun Tri-force Jiu-jitsu Academy
female white juvenile light
  • 1st Hee A Jang K J Competition Team
  • 2nd Eun Hee Park K J Competition Team
female white juvenile middle
  • 1st * Mi Gyeong Jang Gile Ribeiro Korea
female white juvenile open weight
  • 1st Seoyeon Yu K J Competition Team
  • 2nd Jiho Yun Tri-force Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Mi Gyeong Jang Gile Ribeiro Korea
female white adult rooster
  • 1st Suhyun Nam Marc Union
  • 2nd Yena Kim Aegis Bjj
  • 3rd Jieun Heo John Frankl Jiu Jitsu
female white adult light feather
  • 1st Ji Yeon Lee Mobius Bjj
  • 2nd Nahye Hu Bon Jiujitsu Academy
  • 3rd Hyunji Bang John Frankl Jiu Jitsu
female white adult feather
  • 1st Yoonju Jeong K J Competition Team
  • 2nd Boyun Choi Ssen-gym
  • 3rd Yiseul Kim John Frankl Jiu Jitsu
female white adult light
  • 1st Hyoeun Eom Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Kang Sun Ae Ratel Yellow Jiujitsu
  • 3rd Suyeon Park K J Competition Team
female white adult middle
  • 1st Rita Alpoim Nova Uniao
  • 2nd Alanna Yungwirth Team Mad
female white adult medium heavy
  • 1st * Hyeln Hwang Bto Bjj
female white adult open weight
  • 1st Hyeln Hwang Bto Bjj
  • 2nd Kang Sun Ae Ratel Yellow Jiujitsu
  • 3rd Miran Lee Ratel Yellow Jiujitsu
female blue adult light feather
  • 1st Jisun Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Jane Park Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
  • 3rd Mihyun Lee John Frankl Jiu Jitsu
female blue adult feather
  • 1st Yuri Kim Barbosa Jiu Jitsu
  • 2nd Eonju Im Tri-force Jiu-jitsu Academy
  • 3rd Noh Sulah Gile Ribeiro Korea
female blue adult light
  • 1st Yebin Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Miri Seo K J Competition Team
  • 3rd Hyemi Park Ssabi Mma
female blue adult open weight
  • 1st Jisun Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Yebin Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Eonju Im Tri-force Jiu-jitsu Academy
female purple adult rooster
  • 1st * Su Jeong Kang Action Reaction
female purple adult feather
  • 1st Sol An K J Competition Team
female purple adult middle
  • 1st * Yoonja Lee Cho Sung Min Jiu Jitsu
female purple adult open weight
  • 1st Yoonja Lee Cho Sung Min Jiu Jitsu
  • 2nd Sol An K J Competition Team
female white master rooster
  • 1st Jooa Yoo Sunae Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Sookjin Kang Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
female white master feather
  • 1st Ashley Choi Nam Phan Mma Academy
  • 2nd Seungah Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Heeyoung Seo Ssabi Mma
female white master middle
  • 1st * Seungneong Yun Cho Sung Min Jiu Jitsu
female white master open weight
  • 1st Seungah Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Ashley Choi Nam Phan Mma Academy