ASJJF DUMAU KOREA INTERNATIONAL JIU JITSU TOURNAMENT 2017

Academy Results

Adults

Rank Academy Gold Silver Bronze Points
1 K J Competition Team 14 13 11 240
2 John Frankl Jiu Jitsu 7 11 11 158
3 Atos Korea 6 6 4 104
4 Dong Cheon Baek San 7 3 2 92
5 Gbk Dream Team 3 4 5 64
6 Suji Gorilla Jiu Jitsu 3 3 2 52
7 Gile Ribeiro Korea 4 1 1 48
8 Dela Riva Korea 4 1 0 46
9 Kuya Jiu-jitsu 1 4 6 46
10 Choi Joung Kyu Mma 3 2 0 42
11 Grizzly 2 3 1 40
12 Ratel Yellow Jiujitsu 2 3 0 38
13 Carpe Diem 3 1 0 36
14 Team Ywg 3 0 0 30
15 Wavebjj 2 1 2 30
16 Ssen-gym 1 3 1 30
17 Nova Uniao 2 1 0 26
18 Kriskim Bjj 1 2 2 26
19 Tri-force Jiu-jitsu Academy 2 0 2 24
20 Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea 1 2 1 24
21 Team H J 2 0 1 22
22 Evolution Ejja - Fit 0 3 2 22
23 Kussano Team 2 0 0 20
24 Queen Of Jiu Jitsu 2 0 0 20
25 Mu Gym 1 1 2 20
26 Tnt Bjj 1 1 1 18
27 Shaka 1 1 0 16
28 Paraestra Korea 1 1 0 16
29 Octagon Multigym 1 1 0 16
30 Team Roots Korea 1 0 3 16
31 Tristone 0 2 1 14
32 Bull-terrier Bon-sai 1 0 1 12
33 Marc Union 1 0 1 12
34 Carlson Gracie Korea 1 0 1 12
35 Free 1 0 1 12
36 Ajt 0 2 0 12
37 New Wave Nakjitsu 0 2 0 12
38 Free Style 1 0 0 10
39 Seosara 1 0 0 10
40 Towngym 1 0 0 10
41 Barbosa Jiu Jitsu 1 0 0 10
42 Checkmat Korea 0 1 1 8
43 Techne Bjj 0 1 1 8
44 Impacto Japan B.j.j 0 1 0 6
45 Gracie Barra Korea 0 1 0 6
46 Sunae Gorilla Jiu Jitsu 0 1 0 6
47 Tnt Woos 0 1 0 6
48 Rushclan 0 1 0 6
49 Yonghwa Jiujitsu 0 1 0 6
50 Brazilian Jiu Jitsu Fight Club 0 1 0 6
51 Tetra Bjj 0 1 0 6
52 Pangyo Gorilla Jiu Jitsu 0 1 0 6
53 Ssabi Mma 0 0 3 6
54 B J Mma 0 0 2 4
55 Jiu Jitsu Lab 0 0 1 2
56 One Jiu-jitsu 0 0 1 2
57 Action Reaction 0 0 1 2
58 Willow Bjj 0 0 1 2

Kids

Rank Academy Gold Silver Bronze Points
1 Gbk Dream Team 3 3 2 52
2 Gracie Barra Korea 2 2 0 32
3 Osj 3 0 0 30
4 K J Competition Team 1 3 1 30
5 Grizzly 1 1 0 16
6 Mu Gym 1 1 0 16
7 Atos Korea 1 0 0 10
8 Q23 1 0 0 10
9 Uijeongbu Team Fighter Jiu-jitsu 1 0 0 10
10 Seosara 0 1 0 6
11 Sunae Gorilla Jiu Jitsu 0 1 0 6
12 Dong Cheon Baek San 0 0 2 4
13 Marc Union 0 0 1 2
14 Bujutsu-korea 0 0 1 2

Event Results

male white youth middle
  • 1st Han Gyul Yoo Osj
  • 2nd Ji Ho Kang Gbk Dream Team
  • 3rd Keyng Min Han Gbk Dream Team
male white youth medium heavy
  • 1st * Minchan Kang Seosara
male white youth heavy
  • 1st * Hyobin Yoon John Frankl Jiu Jitsu
male white pre teen medium heavy
  • 1st Dongjun Shin Gracie Barra Korea
  • 2nd Ui Chan Jeong Sunae Gorilla Jiu Jitsu
  • 3rd Daehyun Nam Marc Union
male white pre teen super heavy
  • 1st Sun Kwan Kim Osj
male grey pre teen middle
  • 1st * Jihoo Kim Gbk Dream Team
male white junior teen middle
  • 1st Joohyck Park Gbk Dream Team
  • 2nd Lee Jae Ho K J Competition Team
male white junior teen medium heavy
  • 1st * Gyudon Kim Grizzly
male white junior teen heavy
  • 1st Junhyuk Choi K J Competition Team
male white junior teen super heavy
  • 1st Minsuk Kang Gbk Dream Team
  • 2nd Jun Kwon Gracie Barra Korea
  • 3rd Eun Hyuk Oh Gbk Dream Team
male white junior teen ultra heavy
  • 1st Junseong Kim Q23
  • 2nd Kim Hyun Soo K J Competition Team
male white teen feather
  • 1st * Kihun Kim B J Mma
male white teen light
  • 1st Ju Yun Atos Korea
  • 2nd Hyun Kyu Sin Gracie Barra Korea
  • 3rd Jinoh Lee Dong Cheon Baek San
male white teen middle
  • 1st Hyunwoo Kim Mu Gym
  • 2nd Yoosiwoo Yoo Mu Gym
  • 3rd Taewoong Bae Dong Cheon Baek San
male white teen medium heavy
  • 1st Jo Jihoon Uijeongbu Team Fighter Jiu-jitsu
  • 2nd Jongbum Seo Seosara
  • 3rd Jaehyun Kim K J Competition Team
male white teen heavy
  • 1st Hyeantae Park Grizzly
  • 2nd Jae Won Jung Gbk Dream Team
male white teen super heavy
  • 1st Sun Woo Kim Osj
  • 2nd Kim Dong Hun K J Competition Team
male white juvenile light feather
  • 1st * Yang Kyunghwan Bujutsu-korea
male white juvenile feather
  • 1st You Wonsang Choi Joung Kyu Mma
  • 2nd Tae Hyeong Kim K J Competition Team
  • 3rd Park Ju Hwan K J Competition Team
male white juvenile light
  • 1st Hyungjun Kim Dong Cheon Baek San
  • 2nd Junsu Kim Grizzly
  • 3rd Ha Taehoon K J Competition Team
male white juvenile middle
  • 1st Kim Jeongchul Atos Korea
  • 2nd Min Sung Kim Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
  • 3rd Cho Chae Won Checkmat Korea
male white juvenile medium heavy
  • 1st Huikang Moon K J Competition Team
  • 2nd Namyeong Kim Rushclan
male white juvenile heavy
  • 1st Seung-ju Jeon Wavebjj
  • 2nd Wonjune Jung Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
male white juvenile super heavy
  • 1st Kim Samgang Wavebjj
  • 2nd Lee Seungmin Sunae Gorilla Jiu Jitsu
male white juvenile ultra heavy
  • 1st * Hanjinho Ho Seosara
male white juvenile open weight
  • 1st Kim Jeongchul Atos Korea
  • 2nd Seung-ju Jeon Wavebjj
  • 3rd Kim Samgang Wavebjj
male blue juvenile light feather
  • 1st * Koji Vanhoose Kuya Jiu-jitsu
male blue juvenile light
  • 1st * Do Kyung Hwang Bujutsu-korea
male blue juvenile medium heavy
  • 1st * Seoung Hyun Kim K J Competition Team
male blue juvenile super heavy
  • 1st * Bosung Jung Atos Korea
male blue juvenile open weight
  • 1st Seoung Hyun Kim K J Competition Team
  • 2nd Bosung Jung Atos Korea
  • 3rd Koji Vanhoose Kuya Jiu-jitsu
male white adult rooster
  • 1st Kyeong Min Cho Kriskim Bjj
  • 2nd Heeyong Shin John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Munsik Kang John Frankl Jiu Jitsu
male white adult light feather
  • 1st Jongbae Kim Team Roots Korea
  • 2nd Jeong Seung-hyeon Dong Cheon Baek San
  • 3rd Junghwan Lee Wavebjj
male white adult feather
  • 1st Shin Jinwoo Grizzly
  • 2nd Park Jung Su Grizzly
  • 3rd Dalhyeon Baek K J Competition Team
male white adult light
  • 1st Won Chang Choi Dong Cheon Baek San
  • 2nd Devin Demello Kuya Jiu-jitsu
  • 3rd Jeongmin Lee Tristone
male white adult middle
  • 1st Donin Nam Dong Cheon Baek San
  • 2nd Hyunsung Na Tristone
  • 3rd Hyoungcheol Cho John Frankl Jiu Jitsu
male white adult medium heavy
  • 1st Donghee Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Beomjin Nam Atos Korea
  • 3rd Sangjin Lee Ssabi Mma
male white adult heavy
  • 1st Dong Ryeol Min Tnt Bjj
  • 2nd Han Jin John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Choongsoo Lee Kriskim Bjj
male white adult super heavy
  • 1st Shin Gipeel John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Young-jae Ahn Choi Joung Kyu Mma
  • 3rd Gijun Nam K J Competition Team
male white adult ultra heavy
  • 1st Ahn Jungmin K J Competition Team
  • 2nd Yong Jun Choi Gile Ribeiro Korea
  • 3rd Nam Oh Kim Evolution Ejja - Fit
male white adult open weight
  • 1st Beomjin Nam Atos Korea
  • 2nd Nam Oh Kim Evolution Ejja - Fit
  • 3rd Devin Demello Kuya Jiu-jitsu
male blue adult rooster
  • 1st Sang-june Park K J Competition Team
  • 2nd Hyeongmin Nam Dela Riva Korea
  • 3rd Kibong Jeon Dong Cheon Baek San
male blue adult light feather
  • 1st Chan Jung Park Tri-force Jiu-jitsu Academy
  • 2nd Jay Yun Seol Dong Cheon Baek San
  • 3rd Hunter Vanhoose Kuya Jiu-jitsu
male blue adult feather
  • 1st Ko Youngjoong Tri-force Jiu-jitsu Academy
  • 2nd Sanghyun Choi Kriskim Bjj
  • 3rd Geonmin Oh John Frankl Jiu Jitsu
male blue adult light
  • 1st Lee Sanghyun Team Ywg
  • 2nd Yoo Yongsik K J Competition Team
  • 3rd Seungho Oh Bull-terrier Bon-sai
male blue adult middle
  • 1st Hyundong Shin K J Competition Team
  • 2nd Sang-uk Kim Checkmat Korea
  • 3rd Sangyong Oh Team H J
male blue adult medium heavy
  • 1st Heehwan Cho Team H J
  • 2nd Jungsoo Son Dong Cheon Baek San
  • 3rd Changseong Kim John Frankl Jiu Jitsu
male blue adult heavy
  • 1st Cho Ma John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Yun Subin Ssen-gym
male blue adult ultra heavy
  • 1st Yangkeun Oh Atos Korea
  • 2nd Kwan Yeong Jeong John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Sae Yean Cho Techne Bjj
male blue adult open weight
  • 1st Hyundong Shin K J Competition Team
  • 2nd Jacob Fredrick Kuya Jiu-jitsu
  • 3rd Junsoo Lee Team Roots Korea
male purple adult feather
  • 1st Seung Moon Baek Gile Ribeiro Korea
  • 2nd Sang Won Kim Ssen-gym
  • 3rd Min Gu Jung John Frankl Jiu Jitsu
male purple adult light
  • 1st Jihwan Park Team Ywg
  • 2nd Minho Yoon K J Competition Team
  • 3rd Hyup Kim Action Reaction
male purple adult middle
  • 1st Seongmin Bae K J Competition Team
  • 2nd Chang Wan Lee New Wave Nakjitsu
  • 3rd Hyeongwoo Lee K J Competition Team
male purple adult medium heavy
  • 1st Hyunwoo Hong Ratel Yellow Jiujitsu
  • 2nd Wanseok Kim Ssen-gym
  • 3rd Hyo Chan Lee Gile Ribeiro Korea
male purple adult heavy
  • 1st Lee Shinwoo Bull-terrier Bon-sai
  • 2nd Han Dongsoo Ratel Yellow Jiujitsu
  • 3rd Seung-il Kim K J Competition Team
male purple adult super heavy
  • 1st Jinwoong Baek Ssen-gym
  • 2nd Jongtae Son Atos Korea
male purple adult open weight
  • 1st Jihwan Park Team Ywg
  • 2nd Daekwan Kim Nova Uniao
  • 3rd Jordan Roth Tri-force Jiu-jitsu Academy
male brown adult feather
  • 1st * Kyuhwa Kim Dong Cheon Baek San
male brown adult light
  • 1st * Jungki Hong Barbosa Jiu Jitsu
male brown adult middle
  • 1st David Garmo Carpe Diem
  • 2nd Jun Yong Cho K J Competition Team
  • 3rd Hyukil Kwon Jiu Jitsu Lab
male brown adult medium heavy
  • 1st Thomas Mietz Carpe Diem
  • 2nd Dongyoung Lee Tristone
  • 3rd Heo Min-seok Dong Cheon Baek San
male brown adult heavy
  • 1st * Keli Manglona One Jiu-jitsu
male brown adult open weight
  • 1st Thomas Mietz Carpe Diem
  • 2nd David Garmo Carpe Diem
  • 3rd Keli Manglona One Jiu-jitsu
male black adult ultra heavy
  • 1st Dae Woong Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Rogerio Suto Impacto Japan B.j.j
  • 3rd Christopher Costa Kuya Jiu-jitsu
male black adult open weight
  • 1st Dae Woong Lee John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Christopher Costa Kuya Jiu-jitsu
male white master rooster
  • 1st * Chanhong Choi Atos Korea
male white master light feather
  • 1st Yongwon Son Dela Riva Korea
  • 2nd Sangmin Lee Techne Bjj
  • 3rd Wonkook Kim K J Competition Team
male white master feather
  • 1st Hojin Lee Mu Gym
  • 2nd Kim Myung Su Choi Joung Kyu Mma
  • 3rd Wonnoung Choi Willow Bjj
male white master light
  • 1st Yong Hun Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Park Soonjeon Brazilian Jiu Jitsu Fight Club
  • 3rd Ji Su Jeong Suji Gorilla Jiu Jitsu
male white master middle
  • 1st Hohyeong Kim K J Competition Team
  • 2nd Cheol Kyu Jang Evolution Ejja - Fit
  • 3rd Yoon Hang Shin K J Competition Team
male white master medium heavy
  • 1st Ilgwon Mun Towngym
  • 2nd Jun Kang Ratel Yellow Jiujitsu
  • 3rd Yoonsoo Bae Free
male white master heavy
  • 1st Noh Dongkeon Gile Ribeiro Korea
  • 2nd Huynsoo Park Atos Korea
  • 3rd Jairo Izquierdo Kriskim Bjj
male white master super heavy
  • 1st * Seong-cheol Kim Yulha Jiu Jitsu Academy
male white master ultra heavy
  • 1st O Bum Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Dongjun Lee Yonghwa Jiujitsu
  • 3rd Chanhee Park Carlson Gracie Korea
male white master open weight
  • 1st Noh Dongkeon Gile Ribeiro Korea
  • 2nd Jun Kang Ratel Yellow Jiujitsu
  • 3rd Minsung Kim Atos Korea
male blue master light feather
  • 1st Sung Soo Eun Choi Joung Kyu Mma
  • 2nd Jang Hyeok Soo John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Han Jeong Atos Korea
male blue master feather
  • 1st Ji Won Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 2nd Sun Hyung Kim K J Competition Team
  • 3rd Jaehun Sim Marc Union
male blue master light
  • 1st Jiyong Lee Nova Uniao
  • 2nd Byung Sun Lim Grizzly
  • 3rd Lee Byeong Jo B J Mma
male blue master middle
  • 1st Sanghyun Lee Atos Korea
  • 2nd Jae Hee Han K J Competition Team
  • 3rd Hyoungseok Choi John Frankl Jiu Jitsu
male blue master medium heavy
  • 1st Junwoo Park Dong Cheon Baek San
  • 2nd Chulhee Youn Atos Korea
  • 3rd Jaeyoung Jeong Atos Korea
male blue master heavy
  • 1st * Sungseek Paik Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
male blue master ultra heavy
  • 1st Seong Han Kim Paraestra Korea
  • 2nd Ji Hoon Kim Gbk Dream Team
male blue master open weight
  • 1st Sungseek Paik Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
  • 2nd Seong Han Kim Paraestra Korea
  • 3rd Jin Wang Lee Gbk Dream Team
male purple master light feather
  • 1st Seungjin Yoo Atos Korea
  • 2nd Hyo Kyoung Choi Ajt
male purple master feather
  • 1st * Kwang Bum Kim K J Competition Team
male purple master light
  • 1st Jindok Ahn Dong Cheon Baek San
male purple master medium heavy
  • 1st * Donghyuk Yeom Atos Korea
male purple master heavy
  • 1st * Manseo Kim Atos Korea
male purple master open weight
  • 1st Jindok Ahn Dong Cheon Baek San
male white senior 1 light feather
  • 1st * Junho Park Octagon Multigym
male white senior 1 feather
  • 1st Taeyoung Kim Shaka
  • 2nd Jinhyuk Kim K J Competition Team
  • 3rd Kyoung Tay Kim Gbk Dream Team
male white senior 1 light
  • 1st Sung-guk Heo Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Wonsik Lee K J Competition Team
  • 3rd Chang Hun Jeong John Frankl Jiu Jitsu
male white senior 1 middle
  • 1st Michael Osada Kuya Jiu-jitsu
  • 2nd Wonki Cho Pangyo Gorilla Jiu Jitsu
  • 3rd Hyunsu Park B J Mma
male white senior 1 medium heavy
  • 1st Woosung Ro K J Competition Team
  • 2nd Sangjin Baek John Frankl Jiu Jitsu
male white senior 1 heavy
  • 1st Won Hee Kim Dela Riva Korea
  • 2nd Yang Dongkeon Tnt Bjj
  • 3rd Park Chan Yong Team Roots Korea
male white senior 1 super heavy
  • 1st Samuel Chytla Free
  • 2nd Richard Harris John Frankl Jiu Jitsu
male white senior 1 open weight
  • 1st Won Hee Kim Dela Riva Korea
  • 2nd Sung-guk Heo Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 3rd Kyoung Tay Kim Gbk Dream Team
male blue senior 1 rooster
  • 1st * Sinu Kang Tnt Bjj
male blue senior 1 feather
  • 1st Yun Ho Hwang Carlson Gracie Korea
  • 2nd Hak Ryul Kim Gracie Barra Korea
  • 3rd Minwoo Kim Mu Gym
male blue senior 1 light
  • 1st Jin-ho Park K J Competition Team
  • 2nd Sang Heon Han Gbk Dream Team
  • 3rd Gwang Hee Ji Atos Korea
male blue senior 1 middle
  • 1st Shin Kisuck K J Competition Team
  • 2nd Yuncheul Kim Mu Gym
  • 3rd Junseo Cho Evolution Ejja - Fit
male blue senior 1 medium heavy
  • 1st Jung Kyoo Kim K J Competition Team
  • 2nd Jung Kyu Kim K J Competition Team
male blue senior 1 heavy
  • 1st Jae Keun Cho Dela Riva Korea
  • 2nd Sungwon Kim Gbk Dream Team
  • 3rd Jin Hee Kim Suji Gorilla Jiu Jitsu
male blue senior 1 super heavy
  • 1st * Erasmo Gutierrez Kuya Jiu-jitsu
male blue senior 1 open weight
  • 1st Shin Kisuck K J Competition Team
  • 2nd Junseo Cho Evolution Ejja - Fit
  • 3rd Erasmo Gutierrez Kuya Jiu-jitsu
male purple senior 1 light
  • 1st Dae Ho Seo Gbk Dream Team
  • 2nd Jin Wook Lee Shaka
male purple senior 1 medium heavy
  • 1st * Shin Ho Ratel Yellow Jiujitsu
male purple senior 1 open weight
  • 1st Shin Ho Ratel Yellow Jiujitsu
  • 2nd Joongmo Yang Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 3rd Dae Ho Seo Gbk Dream Team
male white senior 2 feather
  • 1st Dohyoung Kim Nova Uniao
  • 2nd Chae Hyunkee Tnt Woos
  • 3rd Kim Keundo K J Competition Team
male white senior 2 light
  • 1st Hyun Ok Song Octagon Multigym
  • 2nd Tae Hun Kim K J Competition Team
  • 3rd Jong Am Park Ssabi Mma
male white senior 2 middle
  • 1st Jee Bookeun Marc Union
  • 2nd Gunyoung Ahn K J Competition Team
  • 3rd Kim Dong Soo John Frankl Jiu Jitsu
male white senior 2 heavy
  • 1st * Sung Hoon Ahn Pangyo Gorilla Jiu Jitsu
male white senior 2 super heavy
  • 1st * Yong Sung Park Gbk Dream Team
male white senior 2 open weight
  • 1st Yong Sung Park Gbk Dream Team
  • 2nd Hyun Ok Song Octagon Multigym
  • 3rd Jong Am Park Ssabi Mma
male blue senior 2 feather
  • 1st Kyoungjin Kim Choi Joung Kyu Mma
  • 2nd Changhun Lee K J Competition Team
  • 3rd Hyungjin Jo Mu Gym
male blue senior 2 middle
  • 1st * Yeun Ha Hwang K J Competition Team
male blue senior 2 medium heavy
  • 1st * Un Hak Song K J Competition Team
male blue senior 2 heavy
  • 1st * Seung Il Oh Kriskim Bjj
male blue senior 2 super heavy
  • 1st * Haun Su Lee Queen Of Jiu Jitsu
male blue senior 2 open weight
  • 1st Haun Su Lee Queen Of Jiu Jitsu
  • 2nd Seung Il Oh Kriskim Bjj
  • 3rd Yeun Ha Hwang K J Competition Team
male purple senior 2 middle
  • 1st Seung Hong Free Style
  • 2nd Cho Jaehwa Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 3rd Tito Bigornia Ii Kuya Jiu-jitsu
male purple senior 2 open weight
  • 1st Cho Jaehwa Suji Gorilla Jiu Jitsu
  • 2nd Tito Bigornia Ii Kuya Jiu-jitsu
female white youth middle
  • 1st Ji U Song Gbk Dream Team
  • 2nd Eunsol Jo Gbk Dream Team
  • 3rd Cho Seo Yeaon Bujutsu-korea
female white pre teen super heavy
  • 1st * Dohee Im Q23
female green teen light
  • 1st Heejung Kim Gracie Barra Korea
  • 2nd Seoyeon Lee Grizzly
female white juvenile light feather
  • 1st * Si-eun Kim John Frankl Jiu Jitsu
female white juvenile feather
  • 1st Sohee Kim Gbk Dream Team
  • 2nd Jung Uen Yoon Gbk Dream Team
  • 3rd Da Bin Jung Grizzly
female white juvenile light
  • 1st * Suji Lee Evolution Ejja - Fit
female white juvenile medium heavy
  • 1st * Ye Jin Hong Grizzly
female white juvenile open weight
  • 1st Ye Jin Hong Grizzly
  • 2nd Si-eun Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Sohee Kim Gbk Dream Team
female white adult rooster
  • 1st Nanhee Woo Gile Ribeiro Korea
  • 2nd Yena Kim Atos Korea
  • 3rd Mihyun Lee John Frankl Jiu Jitsu
female white adult light feather
  • 1st Ju Hyun Kim Team H J
  • 2nd Jinsuk Kim John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Kyung Eun Jun John Frankl Jiu Jitsu
female white adult feather
  • 1st Yewon Choi Queen Of Jiu Jitsu
  • 2nd Yang Seowoo John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Boyun Choi Ssen-gym
female white adult light
  • 1st Kim Jiwoo Seosara
  • 2nd Ahyeon Kim Tetra Bjj
  • 3rd Myungbo Kim Tnt Bjj
female white adult middle
  • 1st Muni Han K J Competition Team
  • 2nd Jiwon Jang John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Jisun Song Team Roots Korea
female white adult open weight
  • 1st Yuri Kim Barbosa Jiu Jitsu
  • 2nd Kyung Eun Jun John Frankl Jiu Jitsu
  • 3rd Jiwon Jang John Frankl Jiu Jitsu
female blue adult light feather
  • 1st Sojin Ahn Dong Cheon Baek San
  • 2nd Ji Hee Kang Ajt
  • 3rd Jane Park Blue Dragon Jiu Jitsu Academy Korea
female blue adult feather
  • 1st Dayana Huruta Kussano Team
  • 2nd Sol An K J Competition Team
  • 3rd Eonju Im Tri-force Jiu-jitsu Academy
female blue adult open weight
  • 1st Dayana Huruta Kussano Team
  • 2nd Lee Ryeoung New Wave Nakjitsu
  • 3rd Sol An K J Competition Team